Jeroen Vis – werkt als brandwacht, gasmeterist en projectcoördinator bij Alert
Sinds 1 maart werkt Jeroen Vis bij Alert. Nog maar kort, zou je zeggen, maar in die paar maanden heeft hij al enorme stappen gezet. Met zichtbaar enthousiasme vertelt hij over zijn werk, zijn ontwikkeling én zijn toekomstplannen.
Een veelzijdige functie
Jeroen vervult bij Alert meerdere rollen:
mangatwacht, brandwacht, gasmeterist én projectcoördinator.
“Dat maakt het werk juist zo leuk,” vertelt hij. “Geen dag is hetzelfde. De ene dag houd je mensen in de gaten bij werkzaamheden in besloten ruimten, de andere dag ben je als brandwacht verantwoordelijk voor veilig werken bij heetwerkzaamheden. En als gasmeterist zorg je dat mensen veilig een ruimte in kunnen.”
Volgens Jeroen brengt dat veel verantwoordelijkheid met zich mee. “Je bent er echt voor de veiligheid van anderen. Dat is niet zomaar even meten en weer weggaan; je moet continu alert zijn.”
Van diepvries naar veiligheid
Voordat Jeroen bij Alert begon, werkte hij jarenlang in een totaal andere branche.
“Ik heb jarenlang in een diepvries gewerkt voor Aziatische restaurants in Duitsland. Orders klaarzetten, leidinggeven aan een klein team en werken op hele vroege tijden. Om half vier opstaan was heel normaal.”
Toen hij bijna 50 werd, besloot hij het roer om te gooien. “Ik wilde een dag minder werken en iets anders doen. Alert kwam eigenlijk op mijn pad zonder dat ik er zelf actief naar zocht. Ik kende de branche niet, maar dacht: wie weet.”
Dat bleek een gouden zet. “Ik ben hier echt helemaal op mijn plek. Ik ben happy.”
Samen sterk bij Alert
Wat Jeroen vooral aanspreekt, is de sfeer binnen het team.
“We hebben een hele leuke ploeg. Iedereen staat voor elkaar klaar en helpt elkaar als dat nodig is. Je merkt dat je gewaardeerd wordt, en dat voelt goed.”
Die waardering vertaalt zich ook in kansen. “Sinds 1 maart is het één grote stijgende lijn: nieuwe klussen, nieuwe uitdagingen en volop ruimte om te groeien.”
Groeien naar MVK
Een mooi voorbeeld daarvan is zijn volgende stap: de opleiding MVK (Middelbaar Veiligheidskundige).
“Ik heb onlangs de test gedaan en op basis daarvan hebben ze gezegd: we gaan je aanmelden voor MVK. Dat gaat snel, maar ik ga het gewoon proberen.”
In maart start hij al met de opleiding. “Het is een MBO-4 opleiding, inclusief een scriptie. Daar zie ik wel een beetje tegenop,” lacht hij. “Maar ik krijg goede begeleiding. Er zijn genoeg collega’s die me willen en kunnen helpen.”
OVT-training: bewustwording en ontwikkeling
Recent volgde Jeroen intern een intensieve training bij Alert.
“De training is bedoeld om brandwachten en gasmeteristen bewuster te maken van hun rol. Het is veel meer dan alleen ergens staan en via de portofoon roepen of alles goed gaat.”
De training bestond uit theorie, een examen (waar iedereen voor slaagde) en praktijkgerichte onderdelen.
“Het gaat om veiligheid, om aanspreken van mensen, maar wel op een positieve manier. Niet meteen met het vingertje wijzen, maar het gesprek aangaan.”
Volgens Jeroen is een OVT’er eigenlijk “de rechterarm van het bedrijf”. “Je bewaakt de regels: van PBM’s tot fout parkeren, van snelheid tot gehoorbescherming. Dat vraagt verantwoordelijkheid én communicatieve vaardigheden.”
Mensen aanspreken? Geen probleem
Voor Jeroen is dat laatste geen struikelblok.
“Ik heb er geen moeite mee om mensen aan te spreken. Ik behandel mensen zoals ik zelf behandeld wil worden. Dan kom je een heel eind.”
Zijn achtergrond als leidinggevende helpt daarbij. “Boos worden heeft geen zin. Daar win je niks mee. Veiligheid bereik je door communicatie.”
Leren door te doen
Een belangrijk onderdeel van de training was het geven van een toolboxmeeting.
“Ik vond dat heel interessant. Je leert hoe je zo’n toolbox voorbereidt, hoe je een boodschap overbrengt en hoe je interactie krijgt met de groep.”
Zijn eigen toolbox ging over oogincidenten.
“Je moet mensen betrekken, vragen stellen en zorgen dat het geen eenrichtingsverkeer wordt. Dat haalt je echt uit je comfortzone, maar je leert enorm veel van elkaar.”
Veiligheid maakt het verschil
In zijn werk heeft Jeroen al een aantal situaties meegemaakt waarin zijn aanwezigheid cruciaal was.
“Gelukkig niet vaak, maar soms denk je wel: goed dat we hier stonden.”
Hij vertelt over een incident waarbij een zware steeksleutel van grote hoogte naar beneden viel.
“Daar werken mensen onder. Dat kan heel verkeerd aflopen. We hebben het gemeld, besproken en er is direct actie ondernomen. Zo hoort het ook.”
Trots en toekomst
Jeroen werkt in verschillende sectoren – van energie en afvalindustrie tot agrarische projecten – maar heeft zeker zijn favorieten.
De klussen in de Eemshaven bij Energiebedrijven zijn echt mooie klussen. Daar heb ik mijn eerste coördinatieklus van begin tot eind gedaan. Dat was twaalf weken en ontzettend leerzaam.”
Met zijn enthousiasme, leergierigheid en drive kijkt Jeroen vol vertrouwen vooruit.
“Alert is een ontzettend leuk bedrijf. Je leert hier veel, krijgt kansen en werkt met fijne collega’s. Ik heb het hier echt heerlijk naar mijn zin.”
Ook werken bij Alert?
Bij Alert krijg je de ruimte om te groeien, verantwoordelijkheid te nemen en samen te werken aan veiligheid in de praktijk. Of je nu net begint of al ervaring meebrengt: we kijken graag wat bij jou past.